Причини виникнення діареї

Назва діарея – походить від давньогрецького слова “διάρροια” (diarrhoia), що означає “течія крізь”. Термін був використаний давньогрецькими медиками для опису стану, при якому рідкі або напівтверді речовини проходили крізь організм швидше, ніж звичайно, викликаючи часті випорожнення.

Термін “пронос” походить від
давньогрецького слова “πόνος” (ponos), що означає “мука” або “страждання”, також був використаний для опису стану, при якому організм стикається з незвичайними та неприємними проявами, такими як прискорене та рідке випорожнення, що викликає дискомфорт та страждання.

Токсини

Токсини

Віруси

Віруси

Бактерії

Бактерії

Порушення мікрофлори

Порушення мікрофлори

Хіміотерапія

Радіотерапія

Що відбувається з організмом
під час діареї?

Нагадаємо, що під час діареї відбувається зневоднення організму – втрата рідини та необхідних іонів Na+, K+, Mg++. Відповідно до більшості європейських та світових рекомендацій та протоколів лікування перший крок у терапії діареї – відновлення водно-електролітного балансу. З цією метою призначаються розчини для пероральної регідрації, а саме електроліти. Особливо важливо дотримуватися пропорцій електролітів у складі засобу.
Склад електролітів продукту Діорс розроблений відповідно до світових рекомендацій організації ESPGHAN – Європейська Асоціація Педіатрів, Гастроентерологів, Гепатологів та Нутриціологів.

Помилки при лікуванні діареї:

Швидкодіючі симптоматичні ліки можуть бути використані при екстреній допомозі, але не як основний засіб для лікування діареї. Не рекомендовано використовувати такі препарати при виразковому коліті, кров’янистому та дьогтеподібному випорожненні, діареї, викликаній прийомом антибіотиків або діареї, що супроводжується високою температурою.

 Приймати антибіотики самостійно при діареї не можна. По-перше, не завжди їхнє застосування обґрунтоване і неправильне застосування антибіотика може принести більше шкоди, ніж користі. Також антибіотик може спотворити клінічну картину захворювання та утруднити визначення істинного діагнозу, тому рішення про призначення антибіотиків приймає лікар.

При виникненні додаткових запитань рекомендуємо проконсультуватись із лікарем.