Коронавірус у більшості людей асоціюється з пневмонією, однак у цього захворювання дуже різноманітна симптоматика.

Часті ознаки COVID-19 це:
– лихоманка, озноб;
– стомлюваність, слабкість;
– сухий кашель;
– нежить і закладеність носа;
– втрата нюху;
– дискомфорт в животі, нудота, блювота, пронос.

Симптоми ураження шлунково-кишкового тракту виникають не рідко. Їх мають до 40% хворих COVID-19. Серед них найчастіше прояв – це діарея (пронос). Пронос може бути як першою ознакою хвороби, так і приєднатися до симптоматиці пізніше і тривати до 10-14 днів.

Чому у хворих COVID виникає пронос?

При COVID-19 існує 2 шляхи зараження:
1) повітряно-краплинний;
2) фекально-оральний.

В органах дихання та кишківнику є рецептори чутливі до дії вірусу, вони є вхідними «воротами». Зв’язуючись з рецепторами клітин кишківника коронавірус викликає порушення проникності слизової оболонки, розвиток запалення, порушення балансу мікрофлори – дисбіоз, все це сприяє розвитку діареї.

У кожної людини різна кількість чутливих рецепторів до коронавірусу. Чим менше їх, тим нижча імовірність виникнення діареї.

Діарея, як симптом COVID-19 виникає все частіше і нею страждають від 2,0% до 40,0% пацієнтів, у залежності від регіону.

Діарея при COVID-19 має більш затяжний перебіг – на 2-3 дні довше, ніж зазвичай.
У пацієнтів з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту
(виразковий коліт, хвороба Крона, гастрит зі зниженою секрецією) пронос виникає частіше за інших. Ці пацієнти знаходяться в зоні ризику.

Першими скаргами при коронавірусі можуть бути:

– збільшення частоти випорожнення кишечника до 5-8 разів на добу, зміна консистенції калових мас до «кашкоподібної» та «водянистої»;
– зниження апетиту;
– на 2-3 день приєднуються кашель, першіння в горлі та інші симптоми.

У дорослих пронос виникає в перші 2-3 дні від моменту зараження коронавірусом, і триває до 5 днів. При цьому у чверті хворих діарея є єдиним симптомом захворювання.

У дітей пронос часто є першим симптомом коронавируса та може протікати значно важче і довше, ніж у дорослих. На його тлі можуть виникати такі стани:
– блювота;
– сонливість;
– зневоднення;
– задишка,
– пневмонія,
– апендицит,
– перитоніт,
– судоми,
– поліорганна недостатність.

Специфічного лікування при COVID-19 немає, воно підтримуючета симптоматичне.
При діареї терапія спрямована на заповнення втрати рідини і солей, нормалізацію консистенції стільця і ​​зменшення його обсягу. Першим кроком в лікуванні діареї є прийом спеціальних препаратів для регідратаційної терапії. Важливими будуть препарати, які допоможуть відновитися ураженим клітинам кишківника, як правило це діосмектит.

Резюме:
При появі діареї та відсутності будь-якої іншої симптоматики слід звернутися за консультацією до лікаря, здати аналіз на наявність вірусу: антиген тест або ПЦР, і не затягувати з лікуванням.

Домедичною допомогою при проносі є збалансована дієта та регідратаційна терапія – відновлення водно-електролітного балансу.

У цей момент вам на допомогу прийде Діорс, який захистить ваш кишківник, виведе з просвіту кишок токсини і патогени, знизить ризик розвитку ускладнень і прискорить одужання.