У XXI столітті в розвинених країнах діарея не вважається небезпечним захворюванням. У той же час, в країнах третього світу, від наслідків діареї помирає більше ніж 2 000 дітей щоденно.

Порушення частоти випорожнень відбувається, зазвичай, в результаті ураження кишківника вірусами, бактеріями, токсинами. У рідкісних випадках рідкий стілець проходить сам. У більшості ж випадків для лікування діареї доводиться вживати заходів.

Під час діареї організм втрачає рідину і електроліти, розвивається дегідратація – зневоднення. Разом з рідиною організм втрачає необхідні для життя мікро- та макроелементи. Несвоєчасне надання медичної допомоги дітям призводить до швидкої дегідратації і, як наслідок, до летального результату.

Особливо небезпечна діарея для дітей віком до 3-х років, так як в цьому віці організм дитини важче реагує на порушення водно-електролітного балансу, в зв’язку з чим розвивається порушення роботи нирок, серця і мозку малюка.
Те, що не небезпечно для дорослих, може виявитися смертельним для дітей!

Основні причини діареї у дітей:

  • Віруси (ротавіруси, аденовіруси) або бактерії;
  • Харчове отруєння;

Якщо у дитини рідкий (водянистий) стілець більше 3-х разів на добу, це привід, щоб почати лікування.

Пронос може супроводжуватися такими симптомами:

  • Блідість шкірних покривів;
  • Сухість слизової оболонки ротової порожнини;
  • Слабкість і апатичність;
  • Відсутність сечовипускання;
  • Плач без сліз
  • Болі в животі;
  • Підвищення температури тіла;

Головна небезпека діареї в тому, що вона призводить до дегідратації. Перше, що потрібно зробити – попередити зневоднення, і, в разі виникнення симптомів, терміново звернутися до лікаря.

Як попередити зневоднення?
Якщо помітили перші ознаки діареї у вашої дитини і не впевнені, з чого почати – дайте дитині Діорс. Унікальная комбінація двох компонентів в одному препараті вирішить відразу дві основні проблеми – дегідратації та інтоксикації. Своєчасний прийом Діорс дозволить попередити зневоднення і прискорить одужання.

Діорс не має аналогів в нашій країні. Приймати його можна і дорослим, і дітям, починаючи з двох років життя. Дозування залежить від віку: від 4-х до 6-ти пакетиків на добу, а курс лікування може тривати до 5 днів[1].

Препарат складається з двох компонентів:

  • Діосмектит – кишковий ентеросорбент;
  • Електроліти для регідратації.

Діосмектит – це речовина, виділена з натуральної глини. Маючи високу адсорбуючі властивість, він виводить з організму збудників хвороби, зменшує інтоксикацію, обсяг і частоту стільця, захищає слизову оболонку кішківника. Електроліти відновлюють водно-електролітний баланс.

Діорс розроблений відповідно до рекомендацій Європейської Асоціації Педіатрії, гастроентерології, гепатології та нутриціології (ESPGHAN).
Засіб бореться не тільки з симптомами діареї, а й з причиною.

Якщо помітили у малюка частий і рідкий стілець, не зволікайте – дайте дитині D-ORS.
Діорс вже скоро поверне стан в норму. А приємний ванільний смак полегшить прийом препарату дітьми.

Важливо пам’ятати, що адекватно оцінити стан дитини і призначити правильне лікування зможе тільки лікар.