Статті
Статті

Активоване вугілля при діареї. Впевнені?

Цілющі властивості активованого вугілля використовували фінікійці приблизно з 400 г до н.е. Є згадки про застосування активованого вугілля для контролю запахів і лікувань захворювань шлунка. Також його застосовували у вигляді пов'язок для лікування ран і виразок.
У далекому 1915 році (за час Першої світової війни) протигази для захисту від токсичних газів були оснащені фільтрами з активованим вугіллям. Згодом цей препарат став класикою для лікування розладів травлення. Навіть зараз активоване вугілля за звичкою рекомендують у багатьох сім'ях для допомоги при діареї. Більшість згадає як важко доводилося ковтати ці чорні таблетки одну за одною. А при нудоті це той ще квест.
Звичайно, в наш час не важко знайти більш зручні форми активованого вугілля, але який від них результат, і чи правильно лікувати діарею у ХХI столітті таким чином.

Давайте розбиратися ...

Діарея, часті причини:
· Бактерії і віруси;
· Вживання несвіжих продуктів;
· Реакція на прийом ліків;
· Стрес, «ведмежа хвороба»

При рідкому і частому стільці відбуваються великі втрати води, що призводить до головного і вкрай небезпечного ускладнення - зневоднення.
Саме дефіцит рідини є небезпечним ускладненням при діареї.


Що ж робити? На жаль, навіть прийом великої кількості простої води не вирішить цю проблему, тому що вода не затримується в організмі і не заповнює втрачені мікро і макроелементи. Якщо своєчасно не вжити заходів, то порушується водно-електролітний баланс, що призводить до збою функціонування систем організму.

Розпізнати дефіцит рідини у організмі можна, його основні ознаки це:
· Виражена спрага
· Сухість в роті
· Порушення сечовипускання
· Виражена слабкість.

Починати допомагати своєму організму при діареї потрібно якомога раніше.Насамперед потрібно відновити втрачену рідину і, обов'язково, електроліти.
А вже потім, не зайвим буде прийом ентеросорбенту. Але, тільки якого?

Ентеросорбент - як вибрати
Засоби, які використовуються для поглинання токсинів в просвіті кишечника, називаються ентеросорбентами. Їх безліч, але можна розділити на дві великі групи.

Перша не рекомендована сучасною медициною для лікування діареї, з різних причин. До цієї групи належить і активоване вугілля.
Багато хто звик вважати вугілля безпечним препаратом, і його часто приймають безконтрольно в великих кількостях. Такий прийом може викликати виражений запор, який посилить порушення обмінних процесів і загальний стан людини.
Важливо пам'ятати, що активоване вугілля протипоказане при виразковій хворобі кишечника і шлунка - в таких випадках, прийом може виявитися смертельно небезпечним.

Друга група ентеросорбентів відрізняється від першої тим, що з точки зору сучасної медицини, ефективна і безпечна.
До неї відноситься, наприклад, диосмектит, який рекомендований Європейською Асоціацією дитячої гастроентерології, гепатології та Харчування (ESPGHAN) до застосування при діареї у дітей.

Діосмектіт міститься в комбінованому препараті Ді-ОРС, який в своєму складі має також комбінацію електролітів.
· Нормалізує водно-електролітний баланс і прискорює одужання.
· Адсорбує і виводить збудників захворювання, зменшує інтоксикацію,

Проведені дослідження довели, що Ді-ОРС ефективно бореться з діареєю і в два рази швидше призводить до одужання[1].

Ді-ОРС легкий в застосуванніта приємний на смак: досить висипати вміст пакетика в стакан, залити його 100 мл води і розмішати до однорідної консистенції.

Ми бажаємо вам здоров'я і швидкого позбавлення від неприємної недуги!